Fatime jóga

Mi is az a Jóga Móka?

Egy olyan mozgásformát képzelj el, ami a gyermekek alapvető lételemeit: a mozgást, a játékot és a mesét is magába foglalja. A gyermekjóga által a gyerekeknek lehetősége van elsajátítani és fejleszteni az alapvető mozgásformákat. A rendszeres foglalkozások támogatják a gyerekek testi, szellemi és érzelmi fejlődését, illetve segítenek levezetni az esetleges feszültséget és stresszt. Ennek köszönhetően fontos lépéseket tesznek egészségük érdekében. Az óráim Csíki Mariann Jóga Móka módszerére épülnek. A gyakorlatok által fejlődik a gyermekek testtudata, koncentrációja illetve érzelmi intelligenciája. A tudatosan felépített gyakorlatsorok, mozgáselemek segítenek a gyermekeknek az egyensúlyuk fejlesztésében, fejlesztik a jobb és bal agyfélteke közti kapcsolatot, amely a tanulásnál hasznukra válik. Megismerik saját és társaik szupererejét, amit a hétköznapi életben is kamatoztathatnak.

Hogyan épül fel egy Jóga Móka óra?

Az órák 45 percesek és minden foglalkozás felépítése egy megszokott rendben zajlik. Az óra keretét a mese adja és arra az adott mesére épülnek az életkori sajátosságoknak megfelelő mozgásgyakorlatok, sorozatok, helyes testtartást elősegítő gyakorlatok. Az adott óra kalandozásaiban az állatutánzó nagymozgásoknak is nagy szerepe van. Továbbá az idegrendszer érését elősegítő gyakorlatok, gurulások, forgások, ugrások is bele vannak építve az órába. Nem utolsó sorban pedig a relaxáció, a légzőgyakorlatok, a koncentráció-, a figyelem-összpontosító gyakorlatok, nagymozgásos játékok is helyet kapnak az órán, amit érzelmi intelligenciát fejlesztő játékokkal fejezünk be.

A gyerekek jobban fejlődnek abban, amit szeretnek. A mese egy olyan varázslatos világba kíséri a gyerekeket, hogy önfeledten végzik a gyakorlatokat, nem érzik kötelezőnek azokat. Lelkesen vesznek részt a mese által ismertetett kalandokban és a gyakorlásoktól egyre ügyesebbek lesznek, ami által nő az önbizalmuk. Sokat játszunk, nevetünk és biztos vagyok benne, hogy a kalandok alatt új barátokat is szereznek. Segítek nekik az állatutánzó mozgáselemeket elsajátításában és támogatom őket a nagymozgások fejlesztésében, úgy mint a kúszás, mászás, járás gyakorlatok, ugrások, keresztező mozgások stb. A gyakorlatok kivételezése során rávezetem őket a helyes testtartásra és megtanítom őket figyelmük irányítására.

Az óráim egyik fő célja a gerinc prevenciója, a figyelem fejlesztése és a tudatosítása, annak érdekében, hogy a gyerekek például az iskola padban ülve is kamatoztatni tudják a jóga órán tanultakat. Az iskolai elvárások, felmérők, vizsgák van, hogy akaratlanul is plusz terhet raknak a gyerekekre. Azzal, hogy jegyeket kapnak, felmérő tesztetek írnak, összehasonlítják őket másokkal, elindul bennük a versengés vagy pont az ellenkezője és hanyagabbá válnak. Ezek mind olyan folyamatok, amik során szükségük van arra, hogy felismerjék saját értéküket, szupererejüket. Éppen ezért az órákat tudatosan úgy építem fel, hogy segítsem a gyerekeket egyensúlyban maradni az iskolában és a hétköznapokban. Ezen az órán nincs verseny, versengés. Célom, hogy az órákon a gyerekek egy olyan elfogadó közösségbe kerüljenek, ahol felismerik saját és társaik értékeit, erősségeiket és elfogadóan fordulnak egymáshoz. Ennek érdekében páros és a csoportos gyakorlatokat végzünk, együtt fejlődünk.


Szeretettel várom a gyerekeket ebbe a támogató közösségbe, hogy együtt töltődjünk, fejlődjünk.